Kapat
Giriş Yap
İlgili etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap  :
Kullanıcı Adı: Kuallnıcı adınızımı unuttunuz?
Şifre: Şifrenizimi unuttunuz?
Üye değilmisiniz? Şimdi katılın!
Aranacak Kelime:
 
Araştırma Araçları:
  
Sadece:

SIGN IN

Kullanıcı Adı :
Şifre :
Dil :
EKOLOJİK YAKLAŞIM
YAPI TEKTONİĞİ
EKO KÖY
Karpaz’da gerçekleştirilecek olan tasarımlarda benimsenen çok önemli bir ilke de yapıların ekolojik olmasıdır yani çevre kirliliğini en aza indirecek, insan sağlığına uygun ortam şartlarını gerçekleştirebilecek, ekolojik dengeyi koruyan kullanıcılara daha sağlıklı ve güvenilir özgün yapı hizmeti veren yapılar sunmaktır.

Günümüzde yüzde 90-100 oranında yapay, doğaya ve canlılara yabancı olan yapı malzemeleri kullanılmakta, birçok yapay malzemeye de doğal süsü verilmekte, malzemelerin niteliklerinden dolayı içerisinde yaşayan insanlar ile uyumsuzluk ilişkisi içerisinde olan ve bu bağlamda birer organizma olarak görebileceğimiz yapılar, giderek doğadan uzaklaşmaktadır.

Eskiden yapılarda %30–40 oranında organik malzemeler (ahşap, saman, saz) ve %60–70 oranında da inorganik malzemeler...
Devamı..
Tektonik, bir başka deyişle yapı gramer ve sözlüğünü oluşturan nedensellik, çevrenin değerlerinden üretilmektedir.

Girne Amerikan Üniversitesi Karpaz Yaşam kampüsünde nesneler yan yana getirlirken, görsel tasarımda dengeyi kurarken, gerek parçalar arasında, gerekse parçaların üzerinde yer alacağı ortamın uyumlu bir beraberlik göstermesine,parçalar arasında kendini fark ettirmeyen, yadırganmayan bağımlılıklar, süreklilikler yaratılmaya çalışılmasına dikkat edilmiştir.

Bunun yanı sıra en önemli çevresel planlama unsurlarından biri olan ölçek ve oran konusunda parçaların içinde yer alacağı...
Devamı..
İnsanların birbirlerini desteklediği, sağlıklı küçük topluluklardan oluşan Eko köyler insanlık için sürdürülebilir geleneksel toplum yaşamını tekrar canlandıran ve tarih boyunca en fazla ümit veren harekettir.

Karpaz kampüsü içerisinde yer alacak Ekoköy yaşadığımız dünya ile evrendeki canlı cansız tüm oluşumlar ile de sürdürülebilir bir yaşam biçimi oluşturmaya öncülük eden bir toplumu yaratmak, “mekanik” dünyanın tüketilmiş enerjilerine karşıt olarak, birey için ve doğa için sürekli üreten ve sonsuza kadar sürdürülebilir, çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz, onların çocuklarına devredebilecekleri, dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetişecekleri bir gelecek sağlamak öncelikli hedefimizdir.Bu hedef ile...
Devamı..

Uluslararası Kampüsler

Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Ofis kendi öğrencilerine, aynı zamanda dünyanın her yerinden GAÜ’de eğitim almak için başvuran öğrenci adaylarına bilgi sağlamak ve destek vermek amacıyla kurulmuştur.

Küreselleşen dünyada kampüslerin sınırları yoktur, dünyanın her yeri öğrenciler için bir kampüstür. Evrensel bir üniversite kimliğine sahip olan Girne Amerikan Universitesi, 3 kıtaya yayılmış kampüsleri, diğer dünya üniversiteleri ile yaptığı işbirliği anlaşmaları , uzaktan eğitim programları ve çift diploma olanaklarıyla ile sizi geleceğinize davet ediyor.

Uluslararası Ofis’in başlıca faaliyetleri:

Farklı kıtalarda farklı alanlarda sürdürülebilir programlar oluşturur.
GAÜ öğrencilerini ve akademik personeli yeni uluslararası ortaklıklar ve akademik programlar hakkında bilgilendirir.
Öğrencilerin , akademik kadronun ve idari personelin uluslararasılaşma sürecini geliştirmek için gerekli atılımlarda bulunur.
Gelen ve giden öğrencilere seyahatleri öncesinde oluşabilecek ihtiyaçları doğrultusunda uluslararası deneyimlerinde destek vermek amaçlı ulaşım , yurt ve diğer yaşam bilgileri konusunda yardımcı olur.
Üniversitenin mevcut Öğrenci Değişim ve Çift Diploma programlarının sayısını korumak ve artırmak için çalışmalarda bulunur.
Üniversiteyi , Ulusal ve Uluslararası Eğitim Fuarlarına katılarak temsil eder.